Muuseumist        Näitused & õpitoad        Inspiratsiooni!         English
Muuseumist
2013
2012
2011
2010

Ma kuulen ja unustan,
näen ja jätan meelde,
teen ja mõistan.
Hiina vanasõna
Uudised 2012

MEIE PARIMAD SOOVID ALGAVAKS AASTAKS!08.12.12

AVATUD STUUDIO // OPEN STUDIO XXII

15. detsembril 12-18
Jõulukuu avatud stuudiod toimuvad tihedalt ligistikku. Sel laupäeval on veel selle aasta viimane võimaus võtta osa kogupäeva Trükimuuseumi trükirallist või voltida endal sõrmed villi korrus kõrgemal Paberimuuseumis.

Paberimuuseumis teeme kell 12.00 ja 16.00 tutvust PARAMEETRILISE DISAINIGA, mis sobib hästi oodatava aastavahetuse meeleoludega. Fookuses on loominguline ja abstraktne maailmakeel, mis aitab vaadata tavalisest kullast-karrast kaugemale.

Kohtumiseni laupäeval!| Ü L E S


08.12.12

AVATUD STUUDIO // OPEN STUDIO XXI

8. detsembril 12-18
Sel nädalavahetusel kutsuvad Trüki- ja Paberimuuseum taas korraks aega maha võtma ja midagi ilusat meisterdama. Avatud stuudio on teismeeast väljas ja nalja enam ei ole. Aga lõbus on ikka :)

Paberimuuseumi juhendatud paberikunsti õpitoad toimuvad endiselt kindlatel kellaaegadel — 12:00 ja 16:00. Kel huvi erinevate voltimistehnikate vastu, palun püüdke seada oma tulek nendele aegadele. Muidu on stuudio on avatud terve päeva ning osalustasu on € 5 (lapsed € 3). Täname Tartu Linna nende toetuse eest.| Ü L E S


04.12.12

Koopiapaber A4 üllatused jõuluks. Koolidele!

Väljaspool kontori printerit on A4 koopiapaberi formaadil varuks rida üllatusi ja saladusi, mis ühelt poolt on seotud matemaatika ja teiselt poolt erinevate loovate võimalustega kunsti- ja disainimaailmas. Töötoas avastame neid hämmastavaid võimalusi ja eneselegi ootamatult tekivad selles protsessis ruumilised jõulukaardid ja -ümbrikud, mille tegemise oskuse ning kohapeal valminud asjad, igaüks kaasa saab.

Õpitoa eesmärgiks on näidata paberimaailma mitmekesisust ja võimalusterohkust ning standardformaatide (nt A4) taga peituvaid matemaatilisi fenomene, mida loovalt kasutada saab.

Töötuba põhikooli vanematele klassidele ja gümnaasiumile kestab 1,5 h ja hind õpilasele on €3.

Registreerimine telefonil 58371819 või toretegemine@gmail.com Evelyn| Ü L E S


22.11.12

AVATUD STUUDIO // OPEN STUDIO XX

24. november 12-18
Trüki- ja Paberimuuseum kutsuvad taas aega maha võtma ja oma kätega midagi ilusat tegema. Käes on väikestviisi juubel - avatud stuudio toimub juba 20. korda ja muudkui kasvab. Seekordse stuudio teemaks võiks olla lähenev jõulupaanika ja teha võiksime (muuhulgas) näiteks postkaarte, ehteid ja muud, mis selle pühaga seostub.

NB! Paberimuuseumi juhendatud paberikunsti õpitoad toimuvad kindlatel kellaaegadel — 12:00 ja 16:00. Kel huvi erinevate voltimistehnikate vastu, palun püüdke seada oma tulek nendele aegadele. Muidu on stuudio on avatud terve päeva ning osalustasu on € 5 (lapsed € 3). Täname Tartu Linna nende toetuse eest.| Ü L E S


20.11.12

TÕNIS PABERIT «Portreed»

20. novembril kell 17 avatakse Paberimuuseumis Tõnis Paberiti portreede näitus.
Tõnis Paberit (sündinud 19. novembril 1952) on eesti skulptor ja pedagoog. Ta lõpetas 1971. aastal Elva Keskkooli ja 1978. aastal ERKI. Tõnis Paberit on loonud eelkõige pronksportreesid ja mälestusmärke.

Näitusel on eksponeeritud:
Siiri Tamm 1981, kips
Jane Ansman 2007, keraamika
Eda Lõhmus 2008, pronks
Ago Kivi 2009 (modelleeritud 1991), keraamika
Eduard Tubin 2011, turvas
Tartu linnakodanik 2012, turvas
ERKI (Jaan Punga, Tõnis Paberit, Rein Maantoa, Jaan Luik) 2001, /foto: Raine A Sahrman/
Püha Platon Tartu kunstnike keskel 2004, /foto: Malev Toom/
Johannes Ülo Keskküla 2005, /foto: Rein Maantoa/

Näitus jääb avatuks kuni 22. detsember 2012.
Olete oodatud!
V T  P I L T E   FBs     » » »| Ü L E S


16.11.12

Hullunud Tartu 3. KLIŠEE. Paberimuuseumis

KAVA
16. novembril Noor-Eesti Loomekeskuse fuajees
18:00 kunstinäituse avamine (Martiini, Peeter Krosmann, Andrus Peegel, Nadežda Tšernobai, Anne Rudanovski, Edward von Lõngus, Ahti Seppet) Paberimuuseumis
18:30 Aime Hanseni performance "Poeedid ja liblikad"
19:20 NUNU (Žygimantas Kudirka, Gabrielė Labanauskaite, Darius Jurevičius (kõik - LT))
20:45 Matti Moguči, Indrek Koff, Triin Soomets, Luulur

17. novembril Paberimuuseumis
14:00 Birk Rohelend, Helvi Jürisson, DizzyLez (F), Jan Kaus
15:50 Esa Hirvonen (FI), Andy Willoughby (UK), Bob Beagrie (UK), Kev Howard (UK), Anthony Flint (UK), Juha Kulmala (FI), Kalle Niinikangas (FI), Katariina Vuorinen (FI)
19:00 Märt-Matis Lille kooripala "Hulluse hääbumine" maailmaesiettekanne - segakoor MaSk + Monika Mattiesen (flööt)
19:20 Doris Kareva, Priidu Beier, Indrek Ryytle, Timo Maran
21:00 Monika Mattieseni pala "Demiurg" (flööt, bass-saksofon, löökpillid, elektroonika ja video) maailmaesiettekanne - Küberstuudio

Järelpeol (kutsetega) Kirjanduse Maja vinoteegis Reserva astuvad veel üles
22:00 Olavi Ruitlane, Helena Läks, Valdur Mikita ja Jürgen Rooste

V T  P I L T E   FBs     » » »| Ü L E S


15.11.12

Paberimuuseumi rändnäitus Kärdla Linnaraamatukogus

Alates 15. novembrist saab Paberimuuseumi rändnäitust "Arhitektuur paberis ja paberist" vaadata Kärdla Linnaraamatukogus. Näitusega kaasneb loova voltimise töötuba õpetajatele.

V T  P I L T E   FBs     » » »| Ü L E S


05.11.12

AVATUD STUUDIO XIX / Open Studio XIX

10. november 2012 kell 12:00 — 18:00
Laupäeval saabub aeg tulla kardina tagant välja ja seada sammud Trüki- ja Paberimuuseumisse, kus toimub järjekordne Avatud Stuudio täis trükivärvi, paberkunsti, kassi (mjäu!) ja toredaid inimesi.

Avatud Stuudio on täiesti eriline võimalus kasutada seadmeid ja tehnikaid, mis on olnud ajalooliselt suurte trükikodade või salajaste graafikastuudiote pärusmaa, teha täiesti uut paberkunsti, valmistada sellest kõigest endale näiteks märkmik, trükkida T-särgile oma kujundus või raamida oma töö ja panna uhkusega elutoa seinale. Lühidalt: meie poolt on hulk seadmeid ja vahendeid, mida teil juba kodus pole, juhendamine, materjalid. Teil jääb üle vaid kohale tulla ja osa saada.

Ahjaa, lisaks on siin eranditult toredad inimesed!

NB! Paberimuuseumi juhendatud paberikunsti õpitoad toimuvad kindlatel kellaaegadel — 12:00 ja 16:00. Kel huvi erinevate voltimistehnikate vastu, palun püüdke seada oma tulek nendele aegadele.
Muidu on stuudio on avatud terve päeva ning osalustasu on € 5 (lapsed € 3). Täname Tartu Linna nende toetuse eest.| Ü L E S


02.11.12

Praktiline ümbrikute voltimise ja ümbriste-karpide töötuba

Saada kiri teele!
9. novembril kell 17.30-20.30

Aeg kiri teele saata! Miks mitte sel aastal oma sõpru-tuttavaid üllatada ja teha ise käepärastest materjalidest meeldejääv pakend tähstale sõnumile.

Jaapani sõna *tato* tähistab nii väikest ümbrikut kui ka ümbrist-pakendit. Tato on üks vanimatest paberivoltimise viisidest Jaapanis, minnes tagasi paberivalmistamise algusaegadesse. Kaasajal tähistab sõna nii luksuslike ümbrikute kui ka keerduvate ja tasapinnalisteks taanduvate karbikeste voltimist.

Mida teeme? Voldime nii jaapani traditsioonidel põhinevaid ümbrikuid, kui ka kaasaja paberidisainerite omi. Õpime ära, kuidas voltida sellised karbid ja ümbrised, mis sulguvad osava voltimise korral ise ja avanevad pakendi saaja käes ootamatutes vormimängudes. Volditavad sulgemissüsteemid. Kohapeal valmivate näidiste alusel saab kodus oma fantaasial lennata lasta.

Kursust viib läbi Anne Rudanovski.
Osalustasu: € 15
Registreerimine telefonil 55572500 või info@paberimuuseum.ee| Ü L E S


26.10.12

Eve Eesmaa näitus “Zigzag”

Paberimuuseumis saab 26. oktoobrist – 18. novembrini vaadata Eve Eesmaa näitust “Zigzag”

Eve Eesmaa: “Valget paberit on ilus vaadata ja valgustada. Väljapeetud võnked, heledused ja varjud, haavatud mõnede lihtsate käärilõigetega. Juhuslikult avanenud kujund muutub mitmekülgselt ruumiliseks ja nüansirikkaks. Rütmilised kordused sai pressitud paberile musta värviga ning seotud võnkuvaks jadaks erinevate kunstiliste trükitehnikatega.
Tänud näituse toimumise eest:
Tartu Kõrgem Kunstikool
Tartu Kultuurkapital
Trükimuuseum
Paberimuuseum”

Alates 19. novembrist on Paberimuuseumis Tõnis Paberiti skulptuurid.| Ü L E S


25.10.12

Tartu lasteaedade direktorid Paberimuuseumis

Kolmapäeval, 24. oktoobril olid Paberimuuseumis Tartu lasteadade direktorid. Ürituse juhatas sisse abilinnapea Tiia Teppan. Anne Rudanovski tutvustas Paberimuuseumi tegemisi ning paberi laialdasi kasutusvõimalusi vormitaju ja ruumimõtlemise arendamisel. Hommikupoolikusse kuulus ka tegus voltimine.| Ü L E S


22.10.12

Vaheaja voltimispäev

Vaheaja voltimispäev Paberimuuseumis sel reedel, 26. oktoobril kell 13.
Teemaks optiline illusioon ja voltimine.

Oodatud kõik huvilised, suured ja väikesed!
Osavõtutasu on 2 €| Ü L E S


19.10.12

AVATUD STUUDIO XVIII / Open Studio XVIII

27. oktoober 2012 kell 12:00 — 18:00

Trüki- ja Paberimuuseum avavad taas oma uksed terveks päevaks ju kutsuvad kõiki tegema lähemat tutvust oma loova minaga läbi trükikunsti ja paberskulptuuri.

Avatud Stuudio on kujunenud meeldivaks sündmuseks, kus kohtuda sõpradega, leida uusi tuttavaid ja veeta terve päev loomingulises ning inspireerivas keskkonnas. Selleks, et kõik end hästi tunneksid, ei ole meil vanusepiirangut ja kõigist tegevustest leiab jõukohaseid ka siis, kui näiteks joonistamisoskusega kehvasti on.

Sel korral ka väike uuendus: Paberimuuseumis toimuvad juhendatud voltimised kindlatel algusaegadel, kell 12:00 ja 16:00. Kel huvi erinevate voltimistehnikate vastu, palun püüdke seada oma tulek nendele aegadele.

Muidu on stuudio on avatud terve päeva ning osalustasu on € 5 (lapsed € 3).
Täname Tartu Linna nende toetuse eest.| Ü L E S


13.10.12

3D raamatud jõudsid saarele

Selle nädala neljapäevast alates on Paberimuuseumi rändnäitus "Arhitektuur paberis ja paberist" vaadata Kuressaares Saare maakonna keskraamatukogus.

Tagasiside ajalehes "Meie Maa" »»»| Ü L E S


27.09.12

Oktoobrist ootame õpitubadesse!

Sügis-talvel pakume erinevatele vanuseastmetele osalemisvõimalust järgmistes õpitubades:
1. Linnaehitus
2. Geomeetria ja kunst - moodulvoltimine
3. Paberi valmistamine
4. Mehhaanilised postkaardid
5. Optilised illusioonid


Õpitoad põhinevad avastusõppel.

V T  L Ä H E M A L T   » » »

| Ü L E S


16.09.12

Paberimuuseumi rändnäitus jõuab Lihulasse

18. septembrist on Lihula raamatukogus võimalik vaadata Paberimuuseumi rändnäitust "Arhitektuur paberis ja paberist".
Näituse avamisega kaasneb õpituba algusega kell 15. Teemaks arhitektuurne origami.


| Ü L E S

14.09.12

Avatud Stuudio XVI

22. septembril 12—18
Trükimuuseumi Avatud Stuudio toimub nüüd koos Paberimuuseumiga. Üks pilet, kaks korda rohkem meisterdamist. Tahad õppida seitset sorti paberlaevasid voltima: õpetame! Tahad teha plakatiformaadis õnnitluskaardi vanaema sünnipäevaks — teeme ära!
Avatud Stuudio on Trüki- ja Paberimuuseumi õpitubade sari, kus saate proovida peaaegu kõiki meie võimalusi. Sealhulgas tähelaoga trükkimine, linoollõige, kuivnõel, paberskulptuur (ennekõike kirigami tehnikas), käsitööpaberi valmistamine, köitmine... Raske on kõiki võimalusi üles lugeda, neid on lihtsalt liiga palju. Kindlasti tasub aga meeles pidada, et Trükimuuseumis saab endale ilusaid märkmikke teha.
Stuudio on avatud kogu päeva, ei ole vaja oma tulekut kindlasti 12ks rihtida. Samuti ei ole meil vanuse- ega keelepiirangut, ja ilusate asjade tegemiseks pole vaja tarvis joonistamisoskust. Ennekõike on Avatud Stuudio ikkagi koht tutvumiseks, katsetamiseks ja ise järele proovimiseks. Meie poolt oskused, teie poolt entusiasm :)

Stuudiopilet € 5 ning täname jätkuvalt Tartu linna toetuse eest.


| Ü L E S

7.09.12

Trüki- ja Paberimuuseum kutsuvad Õpetajate Õpituppa!

14. septembril 15–17 & 15. septembril 12–14
Tutvustame oma lastegruppidele suunatud õpitubade programmi käed-külge meetodil. See tähendab, et saate tulla ise ja proovida järgi tegevused, kuhu teid juba hiljem oma klassidega tagasi ootame. Lisaks räägime natuke trükikunsti ajaloost ja pabertehnikatest laiemalt ning tutvustame ka 2012/2013 õppeaastal kavas olevaid tegemisi, mis võiks pakkuda huvi lasteaia- või õpilasgruppidele.
Gruppide suurus on piiratud, registreerimine aadressil lemmit@trykimuuseum.ee
Õpetajate Õpituba on täiesti tasuta!


| Ü L E S

10.08.12

18. augustil Paberimuuseum Emajõe festivalil

Nädala pärast, 18. augustil toimuval Emajõe festivalil on Paberimuuseum kohal ja vägagi vesise teemaga - "Vee peal hõljuvad ja liuglevad origami objektid".
Õpitoas saab näha ja ise teha vähemalt viite erinevat veesõidukit. Alustme klassikalise laevukese voltimisest ja jätkame auriku, katamaraani, idamaise sampan’i ja lootsikuga, mis sobib nii Emajõele kui Peipsi järvele. Kindlasti ei puudu vee äärest veepomm, mille voltimist kohapeal harjutada saab, ja veelinnud, -lilled.

Tule, tee ise ja näita teistele, mida juba oskad.


| Ü L E S

16.07.12

Fotopolümeertehnika meistrikursuse tööde näitus

16. ja 30. juunil toimusid Trükimuuseumis fotopolümeertehnika mesitrikursused. Esimeses osas räägiti tehnika olemusest ning ajaloost, kahe nädala jooksul valiti ning valmistati ette töö ning 30. juunil trükiti see. Iga töö tuli natuke erinev ning andis osalejatele (ja ka meile) hea võimaluse õppimiseks. Tehtud töid saab vaadata Paberimuuseumis.
V T  P I L T E   FBs     » » »


| Ü L E S16.07.12 Vaatamist Islandlilt - Kristveig Halldórsdóttir'i näitus

19. juulist saab Paberimuuseumis näha Islandi kunstniku Kristveig Halldórsdóttir'i näitust nöelapatjadest. Justnimelt.
V T  L Ä H E M A L T » » »


| Ü L E S

04.07.12

Õpetajatega voltimas

Eesti Käsitööõpetajate Seltsi „Aita” ja Tööõpetajate Seltsi suvekursus „TERVES KEHAS TERVE TEHNOLOOGIA” toimus 3.-5. juulini Elvas. Kahe päeva pärastlõunad olid õpitubade päralt ja ühel päeval oli Anne Paberimuuseumist õpetajaid inspireerimas.


| Ü L E S

25.06.12

Tänud Kultuurkapitalile - sügisest saab Paberimuuseumi rädnäitust taas ringlemas näha

Juba septembrist on Paberimuuseumi rändnäitust "Arhitektuur paberis ja paberist" võimalik vaadata Lihula raamatukogus. Edasi jätkub teekond:
oktoobris Kuressaares,
novembris Kärdlas,
jaanuaris Haapsalus,
veebruaris Kohilas,
märtsis Märjamaal ja
aprillis Raplas.

Näha saab mahulisi raamatuid ja õpitubades tutvuda arhitektuurse origami tehnikaga.


| Ü L E S

18.06.12

Paberimuuseumis olid Tallinna nägemispuudega õpilased

Eelmisle reedel olid meil külas nägemispuudega õpilased Tallinnast. Noortegrupi giidituurid nii Trüki- kui Paberimuuseumis võtsid tavalisest rohkem aega, sest vaadata taheti põhajlikult ja küsimusi jagus. Vaatamine tähendas sel korral muidugi katsumist. Õpilastele jagati teadmisi nii trükimasinatest kui paberist. Õpitoas painutas igaüks traatvõrgust sobiva vormi ja kattis selle Betty tehtud "värske" paberiga. Pärast kuivamist läheb skulptuur Tallinnas viimistlemisele ja valmis tööd eksponeeritakse sügisel Haapsalus koos skulptoritega näitusel "Taevas on paberist".

Nagu kirjutas õpetaja Kairi: Sooviksin Teid veelkord tänada selle eelmise reede meeldiva vastuvõtu eest Paberimuuseumis. Meie nägemispuudega õpilased olid kõik väga rahul sõidu ja eskursioonide ja meisterdamistega. Aitäh!
Meeldivad emotsioonid olid vastastikused. Jõudu teile Tallinnasse!


| Ü L E S

14.06.12

NÄITUST «t 7» saab vaadata kuni 15. juulini

Graafik rein Maantoa näituse lahtiolekuaeg on pikendatud 15. juulini. Andke teada neile kunstisõpradele, kel näitus siiani vaatamata! 19. juulist on Paberimuuseumis Islandi kunstniku Kristveig Halldórsdóttir'i näitus.


| Ü L E S

04.06.12

Rekordarv voltijaid!

Muuseum oli terve päev olnud voltimist ja tegutsemist täis, aga et rohkem kui sada (110) noort voltijat Tartust ja kaugemaltki end päeva lõpuks kirja pannud oli, üllatas meie väikese muuseumi tegijaid meeldivalt.


| Ü L E S

24.05.12

Klassikaline kitarr Paberimuuseumis

Neljapäeval, 24.05 kell 19.00
Paberimuuseumis, Kastani 38, Tartu

Esinejad Kristel Plaado ja Saara Sadrak Elleri Muusikakooli klassikalise kitarri eriala selleaastased lõpetajad.
Kavas: L.de Narvaez, J.Dowland, J.S.Bach, M.Giuliani, H.Villa-Lobos, C.Domeniconi, jt.
Kontsert on tasuta.


| Ü L E S

15.05.12

19. mai - MUUSEUMIÖÖ

Muuseumiööl on avatud ka Paberimuuseum ja Trükimuuseum, kes astuvad üles oma tavapäraste õpitubadega skulptuursest paberist voltimisest märikmikuvalmistamiseni.
Kuna muuseumiöö teemaks on sel aastal kino tegemine, siis saab nautida paberfilmide programmi ja teha oma taskukino.


| Ü L E S

4.05.12

"Origami, kirigami ja loov voltimine" - koostöös Prima Vistaga

Mis? Prima Vista festivaliga koostöös toimuvad Paberimuuseumis origami õpitoad. Õpime voltimisvõtteid, mida kasutades teha uusi väikevorme ja üheskoos ka midagi suuremat.
10. mai kell 14-15.30
11. mai kell 14-15.30

Õpitoad on tasuta.
Kus? Ikka Paberimuuseumis, Kastani 38.


| Ü L E S

24.04.12

Noored kitarristid Paberimuusuemis

Juba sel laupäeval, 28. aprillil kell 16 saab kuulata noori muusikuid Heino Elleri nim. Muusikakooli Peep Petersoni kitarriklassist. Tulge varakult kohale, et jõuaks ka muuseumi näitusi vaadata.


| Ü L E S

22.03.12

Tartu aselinnapead külastasid Paberimuuseumi

Täna külastasid aselinnapead Tiia Teppan ning Raimond Tamm Noor-eesti Loomekeskust Kastani 38. Ligi pooleteise tunnise külaskäigu jooksul oli võimalus tutvustada ka Paberimuuseumi tegevusi ja meie arenguperspektiive. Meile jäi linna esindajate suhtumisest väga positiivne mulje ja loodetavasti on see tunne vastastikkune.


| Ü L E S

07.03.12

Rein Maantoa NÄITUS «t 7»

Graafik rein Maantoa näitab Paberimuuseumis joonistusi. Valik on tehtud viimaste kuude tööde hulgast.
V T  L Ä H E M A L T » » »


| Ü L E S

07.03.12

Eike Eplik: NÄITUS

Alates eilsest saab Paberimuuseumis vaadata noore kunstniku Eike Epliku installatsiooni, kus eriilmelised olevused viivad vaataja seletamatu hõnguga keskkonda.
Näitust saab vaadata kuni 7. aprillini.
V T  L Ä H E M A L T » » »


| Ü L E S

06.03.12

TKK tudengite näitus "SIDE"

Teisipäeval, 6. märtsil kell 17:00 avatakse Paberimuuseumis (Kastani 38) Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite näitus "SIDE".
et.wikipedia.org/wiki/Side
www.merriam-webster.com/dictionary/side
Näha saab nädalase paberikursuse raames valminud kunstiteoseid, autoriteks maali- ja nahaosakonna III & IV kursuse tudengid ja vahetusüliõpilased: Maria Evestus, Liisa Kivimäe, Maria Kondimäe, Kadi Kusnets, Kertu Lepasaar, Agnes Liping, Kirsi Manninen, Sandra Nihvelt, Kadi Paasik, Kadri Riives, Tairi Roosve, Sille Sikmann, Kristel Suigussaar, Derya Türksever
Juhendaja: Anne Rudanovski
Näha saab paberist valmistatud jalanõusid, kleite, skulptuure, maale, loomi, lapsi, raamatuid... meil on isegi grammofon!
Saab ka üht-teist head-paremat hamba alla pista. :)
Näitus jääb avatuks 7. aprillini, T-L 11-16.
V T  P I L T E   F B s » » »


| Ü L E S


29.02.12

Külas maailma vanimal töötaval paberivabrikul

Räpina on see koht, kus maailma vanim töötav paberivabrik paberkangast kerib. Paberikanga formeerumine vana masina lintidel ja kuivamine kuumade pöörlevate silindrite vahel on vaatemänguline. Kui siia juurde lisada fakt, et valmiva paberi materjaliks on Eestist kogutud vanapaber, tekib kena tervik.
Käisime Räpinas koos Trükimuuseumi ning Noor-Eesti Loomeksekuse vabatahtlikega. Tänud Mihkel Peedimaale ringkäigu ja selgituste eest!

| Ü L E S

09.02.12 Sõbrapäevavoltimist

Sõbrapäeva eel saab Paberimuuseumis valmistada meeldejääva üllatuse sõpradele.
Oodatud kooliklassid esimesest kuuendani.
Kontakt: info@paberimuuseum.ee


| Ü L E S


06.02.12

ILLUSIOON Maaülikooli Raamatukogus

Maaülikooli raamatukogus on märtsi lõpuni võimalik vaadata Anne Rudanovski paberist töid "Volditud 60ndad e illusioon". V T  P I L T E » » »


| Ü L E S


06.02.12

Paberimuuseumi rändnäitus Viljandis

Paberimuuseumi rändnäituse peatuspaigaks on alates 6. veebruarist Viljandi Linnaraamatukogu. Kui me Noor-Eesti Loomekeskuse vabatahtlik (Euroopa Vabatahtlik Teenistus) Katie'ga Tartust Viljandisse jõudsime, tundus, et kevad on käes - Viljandis paistis päike ja külma oli vaid 15 kraadi. Hommikused kraadid Võrus, kust näituse ära tõime, kippusid üle 25 pügala.
Viljandis toimub kaks paberikunsti õpituba, üks MTÜs Singel Kodu ja teine raamatukogus haridustöötajatele.
Näitust "Arhitektuur paberis ja paberist" saab Viljandis vaadata 29. veebruarini, mil ees ootab Pärnu. Astuge julgelt läbi!


| Ü L E S

13.01.12

Ahti Seppeti "Paberitööd"

Autor töödest: "Skulptori tavamaterjalide - savi, kipsi, puidu ja erinevate metallide kõrval on paber aastate jooksul kujunenud mulle üheks lemmikmaterjaliks. Õhukest paberit vormides samastub autor ehk kõige rohkem vormitavaga. Tegelikult polegi tähtis materjal mida kasutad, vaid meditatiivne äraolek, mida on eluks vaja nagu muidki loomulikke vajadusi."
Näitust saab vaadata kuni 23. veebruarini. V T   L Ä H E M A L T » » »


| Ü L E S

05.01.12

Paberimuuseumi rändnäitus jõuab Võru Keskraamatukokku

Võru Keskraamatukogus saab alates homsest vaadata Paberimuuseumi rändnäitust "Arhitektuur paberis ja paberist", mis tutvustab arhitektuuriga seotud ruumilisi raamatuid kaasaja paberiinseneridelt ja -kunstnikelt.
6. jaanuaril kell 10 toimub Võru Keskraamatukogu III korruse konverentsisaalis arhitektuurse orgami õpituba.
Kõik huvilised oodatud!
Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini.

V T  L Ä H E M A L T » » »

| Ü L E S


<-  T A G A S I

| Ü L E S |

Asume Tartus, Kastani 38. GSM +372 55572500