Muuseumist        Näitused & õpitoad        Inspiratsiooni!         English
Näitused & Õpitoad


Ootame õpitubadesse!


Pakume erinevatele vanuseastmetele osalemisvõimalust järgmistes õpitubades:
1. Linnaehitus
Tutvume kirigami tehnikaga, mida jaapanlane Mashahiro Chatani edasi arendas ja nimetas arhitektuurseks origamiks. Ehitame selles tehnikas maju ja paneme üheskoos kokku linna. Sobib erinevatele vanuseastmetele.

2. Geomeetria ja kunst - moodulvoltimine
Voldime paberist erinevaid kujundeid ja loome neid omavahel ühendades uusi vorme, sh nt erinevaid hulktahukaid. Kuidas loodus loob? Miks ei ütle me päikeseloojangut vaadates: Ma olen seda jub näinud! Sobib erinevatele vanuseastmetele.
Kui läbite koolis teemat, millele voltimine/origami saab olla toetavaks ja kinnistavaks tegevuseks, kirjutage või helistage, lepime eelnevalt täpsemalt õpitoa sisus kokku.

3. Paberi valmistamine
Räägime põnevast paberi ajaloost ja teeme ise paberit. Valminud paberile teeme reljeefset papitrükki.

4. Fraktalid. Kas neid saab ka voltida?
Voldime ja katsetame, uurime, mis "imeloomaga" tegemist on. Sobib alates 4. klassist.

5. Lendama!
Voldime, lõikame ja lennutame. Lendavad linnud ja lennukid. Arendame ruumilist mõtlemist, harjutame näpuosavust. Mõtleme, mis paneb paberi lendama. Ja miks mõned lendajad lendavad paremini kui teised? Milline on maailmarekordiomanik paberlennuk?

6. Paberi seitse elu
Taaskasutus. Mida teha raamatutega, mida keegi ei vaja? Voldime ja lõikame juba kasutuses olnud paberit, anname sellele uue elu. Kas paberil on seitse elu? Kuidas paberi eluiga pikendada?

7. Kuldlõige, hõbelõige?!? ja A4 paberiformaat
Väljaspool kontori printerit on A4 koopiapaberi formaadil varuks rida üllatusi ja saladusi, mis ühelt poolt on seotud matemaatika ja teiselt poolt erinevate loovate võimalustega kunsti- ja disainimaailmas. Töötoas avastame neid võimalusi ja eneselegi ootamatult tekivad selles protsessis üsna tarvilikud teadmised ja asjadki.
Tunneme kuldlõiget, aga hõbelõige - mis see on? Kuidas seostub see standardformaadiga A4?
Õpitoa eesmärgiks on näidata paberimaailma mitmekesisust ja võimalusterohkust ning standardformaatide (nt A4) taga peituvaid matemaatilisi fenomene, mida loovalt kasutada saab.
Töötuba põhikooli vanematele klassidele ja gümnaasiumile.

Õpitoad põhinevad avastusõppel.
Kõigi õpitubade juurde käib Paberimuuseumiga tutvumine ja ikka on Paberimuuseumis ruumi ka uutele paberikunsti näitustele.

Õpitubade kestus on 2x45 min ja osalustasu lapsele 3€. Kui on mõni laps, kes soovib osaleda, kuid ei leia hetkel seda 3 €, on ta ikka oodatud.


Registreerimine telefonil 58371819 või toretegemine@gmail.com
Evelyn

Paberimuuseum asub Tartus, Kastani 38.<-  T A G A S I

| Ü L E S |

Asume Tartus, Kastani 38. GSM +372 55572500