Muuseumist        Näitused & õpitoad        Inspiratsiooni!         English
Inspireeriv keskkond paberi loominguliste võimaluste avastamiseks
V T   L Ä H E M A L T » » »

Kontakt

Kastani tn 38, Tartu 50410 » K A A R T
+372 55572500,
anne@paberimuuseum.ee
Anne Rudanovski

Kogud

Paberimuuseumi kogud täienevad peamiselt muuseumile annetatud esemetest. Oleme huvitatud paberi valmistamisega seotud teavest ja materjalidest, mida võiks kasutada ekspositsioonis paberi ajaloo, valmistamise ja kasutusvõimaluste kohta. Kui soovid kaasa aidata Paberimuuseumi kogude täienemisele, võta ühendust Ave Avaloga, e-mail: ave.avalo@artcol.ee.
Vajadusel tuleme kohale.

Käesoleval ajal kogume infot ruumiliste ja liikuvate raamatute kohta. Oodatud on mälestused, teave, fotod, liikuvad/ruumilised raamatud eri aegadest, postkaardid jms.


Lothar Meggendorfer (1847-1925), Saksa illustraator, kirjanik ja kunstnik, sai tuntuks oma suurepäraste liikuvate mahuliste raamatutega. Meggendorferit peetakse umbes 200 raamatu autoriks. Tema vaatenurk oli tihti omalaadse huumoriga vürtsitatud, mis rõõmustas igas vanuses vaatajaid.
http://www.library.unt.edu/rarebooks /exhibits/popup/19th.htm

Avatud

Oleme avatud R-L 11-17. Õpitubasid ja gruppide külastusi viime läbi teile sobival ajal, kokkulepped telefonil 555 72500. Külastamine on tasuta, õpitoad ja giiditeenus vastavalt kokkuleppele.

Ekspositsiooni eesmärgiks on tutvustada laiemale huvilisteringile paberi ajalugu, põnevaid paberi traditsioonilisi kasutamisviise ning uusi tehnikaid, mis viimastel aastakümnetel on muutunud tehniliselt keerukateks.
Erinevate autorite poolt vaidlustatud fakt, et teadaolevalt hakati paberit esimesena Eestis just Tartus valmistama (1632-38 esimene paberiveski Eestis, Tartus trükkali Jackob Beckeri poolt endise linnaseveski Meltsiveski ruumides), kannab muuseumi kontseptsiooni laiendavat tähendust.

Uudised

18.05.13

Juba TÄNA!»

02.04.13

Koolidele - õpitubade nimekiri täieneb »

01.04.13

Rändnäitus Rapla raamatukogus »

23.03.13

Avatud Stuudio! »

UUDISTE ARHIIV » » »

Sõbrad, toetajad ja koostööpartnerid


Bronzest OÜ
Tädi Maali
Jüri Shestakov| Ü L E S |

Asume Tartus, Kastani 38. GSM +372 55572500